Przejdź do treści

Napisali o nas: Gospodarka odpadami w Europie- dobre praktyki- Logistyka odzysku

Na łamach Logistyki Odzysku nr 1/2015 r. pojawił się artykuł pt. Gospodarka odpadami w Europie- dobre praktyki dotyczący międzynarodowej konferencji w Zakopanem w dniach 17-18 listopada 2015 r. pt. "Europejskie modele funkcjonowania systemów gospodarki odpadami- dobre praktyki współpracy w aspekcie funkcjonowania klastrów" w której prelegentem była m.in. radca prawny Agnieszka Dylong i radca prawny Jędrzej Klatka. Wystąpienie mec.

Czy pracownikiem, którego prezydent miasta może upoważnić do wydawania decyzji może być pracownik jednostki organizacyjnej innej niż urząd miasta?

Pracownik jednostki organizacyjnej innej niż urząd miasta Niektóre gminy zamierzają przekazać zadania polegające na gospodarowaniu odpadami komunalnymi przez gminę określone w rozdziale 3a ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz. U. z 2012 r., poz. 391 z poźn. zm.) własnej jednostce organizacyjnej prowadzonej w formie jednostki budżetowego i w związku z tym upoważnić na podstawie art. 39 ust. 4 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (t.j. Dz. U. z 2001 r. nr 142, poz. 1591 z późn.

Czy władze gminy mogą zadanie własne o charakterze publicznym przekazać spółce i w jakim zakresie?

Obowiązek przekazywania właściwym organom sprawozdań przez podmioty odbierające odpady komunalne Gmina nie posiadając środków na wdrożenie ustawy zleciła zarządzanie budowanym systemem własnej spółce zajmującej się przyjmowaniem odpadów. Spółka natomiast jest w konsorcjum z drugim komercyjnym podmiotem  do realizacji zadania zagospodarowania  odpadów na terenie spółki. Czy władze gminy mogą zadanie własne o charakterze publicznym przekazać spółce i w jakim zakresie? Interesują mnie sprawy projektów uchwał, założeń do wpisów regulaminowych i SIWZ oraz organizacja przetargu.
Subskrybuj Art. 3a. - Obowiązki gmin związane z przetargami